Baterie kuchenne i zlewozmywaki – jakie wybrać? paź02

Tagi

Podobne artykuły

Share

Baterie kuchenne i zlewozmywaki – jakie wybrać?


 

Aranżacja kuchni to nie tylko wybór koloru ścian, sprzętu AGD, mebli i poszczególnych dodatków. Bardzo ważnym elementem jest armatura kuchenna.

 

W ciągu ostatnich kilku lat zarówno baterie kuchenne, jak i zlewozmywaki przeszły metamorfozę, która objęła ich design i funkcjonalność. Producenci wzbogacili swoją ofertę na tyle, że decyzja o wyborze konkretnego modelu wcale nie jest taka prosta. I co najważniejsze, nie możemy podjąć jej pochopnie, bo armatura kuchenna musi idealnie komponować się z całym wystrojem pomieszczenia. Jeśli nie wiemy, od czego w ogóle rozpocząć poszukiwania, to warto zorientować się, co jest aktualnie popularne i na co trzeba zwrócić uwagę.

 

W przypadku baterii kuchennych musimy określić, jaki sposób montażu nas interesuje. Montaż w ścianie, choć nadal ma wielu zwolenników, to jednak powoli odchodzi do lamusa, a coraz większą popularnością cieszą się baterie stojące montowane w otworze zlewozmywaka lub w blacie. Ich popularność potwierdzają wybory internautów przedstawione w raporcie nt. armatury kuchennej przygotowanym przez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Wynika z niego, że na baterie kuchenne stojące uwagę zwracało aż 79% użytkowników. Istotny okazuje się również producent, który jest obiektem zainteresowania w pierwszej kolejności. Najpopularniejsze są marki Franke, Grohe oraz Teka. Warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego wykonana jest bateria – chrom, satyna, stal szlachetna, mosiądz lub tytan.

 

Zlewozmywaki stanowią integralną całość z baterią kuchenną, dlatego nie mogą różnić się od niej tworzywem. Tutaj musimy postawić na pełną spójność. Kluczowa w wyborze zlewozmywaka jest ilość otworów, które posiada oraz jego kształt. Raport Skąpiec.pl pokazuje, że najbardziej pożądany jest zlewozmywak 1-komorowy (40% wyborów użytkowników), a w dalszej kolejności 1,5-komorowy oraz 2-komorowy. Wśród kształtów dominuje klasyczny prostokątny. Podobnie jak w przypadku baterii kuchennych najpopularniejszym producentem okazuje się marka Franke, a tuż za nią Teka oraz Blanco.

 

Brak odpowiedniego zlewozmywaka i baterii kuchennej spowoduje, że nasza kuchnia nie będzie funkcjonalna. Decydując się na zakup pamiętajmy o naczelnej zasadzie – najpierw wybieramy zlewozmywak, a dopiero potem baterię. Nie odwrotnie.