Bezcenny dodatek do wypłaty sty11

Tagi

Podobne artykuły

Share

Bezcenny dodatek do wypłaty

 

 

Ubezpieczenie zdrowotne stało się w ostatnich latach atrakcyjnym bonusem, którym pracodawcy zachęcają swych podwładnych do pozostania w ich zakładzie pracy. W czasach powszechnego kryzysu w państwowej służbie zdrowia i licznych problemów z Narodowym Funduszem Zdrowia możliwość skorzystania z prywatnej opieki lekarskiej jest dla pracowników cennym darem. Tak cennym, że często rekompensuje trudne warunki pracy oraz brak podwyżki.

Ubezpieczenie medyczne na wagę złota

O problemach w państwowej służbie zdrowia słyszy się w ostatnich miesiącach zbyt często. Problemy z leczeniem szpitalnym, kolejki oczekujących na wizytę u specjalisty – oto informacje, które wielu polskich pacjentów napawają lękiem. Przecież w przypadku choroby czas jest bardzo ważny, a im wcześniej problem zostanie odpowiednio zdiagnozowany, tym większa szansa na całkowity powrót do zdrowia. W takiej sytuacji wiele osób, mimo przysługującego im prawa do bezpłatnej opieki medycznej, udaje się na wizytę do specjalisty prywatnie i pokrywa jej koszty z własnej kieszeni. A nie są to wcale tak drobne sumy. Prawdziwym problemem bywają wizyty u stomatologa, do którego przecież chodzi się tak często oraz wizyty u ginekologa, którego fachowa rada oraz pomoc niezbędna jest w szczególności przyszłym matkom. Prywatne leczenie w takich przypadkach może okazać się poważnym obciążeniem dla domowego budżetu, zatem każda możliwość korzystania z dobrej opieki lekarskiej za darmo jest wyjątkowo cennym darem.

Jakie ubezpieczenia oferują pracodawcy swym pracownikom?

Najbardziej atrakcyjną formą zagwarantowania swym podwładnym dodatkowego ubezpieczenia medycznego jest dla polskich przedsiębiorców abonament medyczny. Prywatne zakłady opieki zdrowotnej mają dla takich osób ciekawe oferty ubezpieczeń grupowych, zaś im większa grupa – tym korzystniejszy ryczałt.
Zasady takiej formy ubezpieczenia są bardzo proste. Pracodawca zawiera umowę z wybranym zakładem prywatnym, zgłasza pracowników oraz płaci za nich miesięczny abonament. Dzięki temu osoby objęte taką ochroną mogą do woli korzystać z możliwości wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim, mają również zapewniony szybki dostęp do specjalistów. W dzisiejszych czasach, kiedy na wizytę u lekarza w ramach NFZ trzeba czekać po kilka miesięcy, takie rozwiązanie staje się niezwykłym komfortem. Nic dziwnego, że ubezpieczenie medyczne jako dodatek do pensji jest dodatkową zachętą dla pracowników i cieszy się dużym uznaniem w ich oczach.