Ile kosztuje dziecko?

Ile kosztuje wyprawka, pieluchy, butelki, ciuszki, wózek, mleko? Ile kosztuje miesięczne utrzymanie malutkiego człowieka ?

Eksperci z Centrum imienia Adama Smitha obliczyli, że minimalny koszt wychowania dziecka do osiągnięcia przez nie 20. roku życia wynosi 160 tysięcy złotych. Gdy dziecko jest małe średni koszt miesięczny według ekspertów to 700 złotych.

Kiedy małe dziecko pojawia się w rodzinie – pragnieniem każdego rodzica, bez względu na jego status materialny, jest zapewnienie dziecku wszystkiego i w jak najlepszej jakości. Jest to mocno zakorzenione w naszych standardach myślowych i oburza Polaków pytanie czy na dzieciach można oszczędzać.

Przyjmujemy zasadę, że dla dziecka wszystko co najlepsze, że jest to inwestycja w jego zdrowie, rozwój i przyszłość. Trudno polemizować z takim podejściem, jednakże codzienność przynosi nieco smutniejsze dane. Ponad 23% polskich rodzin żyje w biedzie i musi prowadzić bardzo oszczędny tryb życia, włączając w to także wydatki na dzieci. Wielu rodziców po kilku miesiącach od narodzin dziecka zauważa jak ogromne są wydatki na maleństwo.

Dlatego też warto rozglądać się za wszelkiego rodzaju promocjami cenowymi wśród dobrych marek produktów dla dzieci, których na szczęście na półkach nie brakuje. Wybierając najlepszy produkt dla swojego dziecka warto poszukać sklepów z promocjami, które często są organizowane przez producentów znanych marek.