Lato, lato zostań z nami sty21

Tagi

Podobne artykuły

Share

Lato, lato zostań z nami

Tak niedawno były dmuchawce – latawce, młode pokrzywy, świeże przyrosty sosen, gniazda z bocianimi matkami i ojcowie szukający na łąkach pożywienia dla maluchów i bocianowej.  Zielone zboża, czerwone maki, pachnące akacje, koncertujące ptaki i żaby, to prawdziwy cud natury, to porażające piękno naszego świata. Słońce ogrzewa swoimi ciepłymi promieniami, a gdy zachodzi, czerwienieje z zazdrości, że musi pozbawić się tego widoku na rzecz księżyca. Czyżby nie wiedziało, że księżyc uwodzi tylko zakochanych, że nie ogarnie swoim blaskiem kształtów i kolorów natury? Uśmiech i życzliwość ludzi mogłaby pozostać na długo, do końca świata. Nawet aktorzy teatru „Kwadrat” z uśmiechem uczestniczyli w akcji charytatywnej pomimo, że dzień wcześniej przegrali wszystkie mecze z gośćmi hotelu „Ossa”. Ustawiono stoiska. Rugbyści sprzedawali koszulki, aktorzy zdjęcia i albumy z autografami, firma BingoSpa swoje kosmetyki, a hotel „Ossa” zapewnił wiele atrakcji. Dochód z tego wspólnego przedsięwzięcia przeznaczony był na wyjazd wakacyjny dzieci z Domu Dziecka. Zgrzytnęło trochę ( z mojej winy ), kiedy sąsiad z pokoju obok, siedzący z dużą grupą znajomych, zwrócił się do mnie z prośbą o pożyczenie leżaka z logo firmy BingoSpa, stojącego na trawniku obok mojego wyjścia z pokoju. Odpowiedziałam, że nie mogę, bo proszono mnie o przypilnowanie tego deficytowego sprzętu. Sprezentował mi płytę, wpisał dedykację, a ja poczułam się głupio, bowiem uzmysłowiłam sobie, że to ten artysta, którego poprzedniego wieczoru oklaskiwałam w ogromnej sali hotelu „Ossa”. Było mi nieprzyjemnie, choć on wybaczył mi moje zachowanie i przez kolejne dni pozdrawialiśmy się z uśmiechem.

Zdarzyła się też chwila grozy. W trakcie meczu piłkarskiego siedziałam oparta o jeden z reklamowanych samochodów, kiedy piłka, kopnięta z ogromną siłą, przeleciała tuż nad moja głową, uderzyła w szybę samochodu, a ta w jednej chwili stała się pajęczą nicią. Wieczorem, w czasie koncertu charytatywnego, prowadzonego przez Magdę Steczkowską, szyba wystawiona została na aukcji. Uzyskała wysoką cenę. Nabywczyni, artystyczna dusza, miała już gotowy pomysł na stolik z „pajęczym” blatem.

Lato powinno trwać dłużej niż oczekiwanie na tę porę roku. Słońce upiększa nas opalenizną, rozjaśnia twarze uśmiechem, a księżyc i ciepłe noce sprzyjają zakochanym. Świat jest wtedy o wiele piękniejszy, no chyba, że jest to rok wyborczy. Na szczęście to tylko raz na cztery lata.