Naturalny sposób na komary

Olejki eteryczne to nietoksyczna i skuteczna broń w walce z komarami. Przyjazną ochroną z ich użyciem są opaski na komary i plastry odstraszające komary Mosbito.

Chemiczne środki antykomarowe, stosowane w tradycyjnych preparatach na komary mogą mieć niekorzystne działanie, a u wrażliwych osób wywołać skutki uboczne. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się naturalne, domowe sposoby ochrony przed gryzącymi owadami.

 

Domowy sposób na komary

Wiele osób wraca do sposobów stosowanych przez babcie. To mikstury na bazie octu lub alkoholu przygotowywane w domu. Ich zapach jest nieprzyjemny dla komarów, ale również dla ludzi. Podstawowa wada to krótkie działanie – trzeba je rozprowadzać co 30 minut.

 

Preparaty na komary nanoszone bezpośrednio na skórę nie zawsze działają. Dlaczego? Mogą po prostu ze skóry wyparować, być spłukane podczas kąpieli. Ich odstraszający zapach jest często zagłuszany przez pot, kremy przeciwsłoneczne, czy inne kosmetyki.

 

Olejek lawendowy odstrasza komary

Niektórych stężonych olejków eterycznych lepiej nie nanosić bezpośrednio na skórę. Chociaż to sposób naturalny, musi być używany bezpiecznie. Takie przyjazne i skuteczne użycie olejków eterycznych, np. lawendowego, gwarantują plastry na komary i opaski na komary Mosbito.