Pielęgnacja dłoni lis15

Tagi

Podobne artykuły

Share

Pielęgnacja dłoni


Nasze dłonie pełnią ważną rolę w kontaktach z innymi ludźmi. Dłońmi witamy się, wykonujemy różne gesty, podajemy i bierzemy od innych przedmioty. Wygląd dłoni jest bardzo ważny. Zadbane i piękne dłonie budzą pozytywne emocje. Mówiąc wprost, są elementem pierwszego wrażenia, jakie wywieramy na innych.

Kiedy dłonie brzydną.

Dłonie robią się brzydkie, gdy zapominamy o ich systematycznej i odpowiedniej pielęgnacji. Pielęgnacja ta jest szczególnie ważna, gdyż skóra dłoni jest szczególnie narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dłonie robią się szare, zaczerwienione lub szorstkie na skutek działania promieni słonecznych, częstego moczenia ich, zmieniających się temperatur i bliskiego kontaktu z mydłem i detergentami. Skóra dłoni jest bardzo cienka i delikatna. Ze względu na częste tarcie, moczenie i wycieranie, niemal zupełnie pozbawiona jest ochronnej warstwy wodno lipidowej. Dłonie i twarz są tymi częściami ciała, na których skóra starzeje się najszybciej. Chcąc zachować piękne i gładkie dłonie trzeba stosować kremy Vichy do rąk. Kremy takie odżywiają, nawilżają i chronią dłonie przed przesuszeniem i wynikającymi z niego uszkodzeniami.

 

Po pierwsze nie szkodzić

Codzienna pielęgnacja dłoni, polega nie tylko na stosowaniu odpowiednich kosmetyków, ale także na unikaniu czynników mogących uszkodzić skórę. Myjąc dłonie należy pamiętać o tym, że gorąca i zimna woda negatywnie działa na komórki naskórka. Dłonie należy myć w letniej wodzie z dodatkiem naturalnego mydła nie zawierającego sztucznych substancji myjących i wytwarzających pianę. Najlepsze będą mydła na bazie gliceryny z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych. Umyte dłonie powinny być dokładnie wytarte miękkim ręcznikiem. Strumień gorącego powietrza im nie służy. Naskórek pokrywający dłonie powinien być złuszczany systematycznie. Należy to robić raz w tygodniu przy pomocy peelingu ziarnistego. Może być też peeling enzymatyczny. Po peelingu konieczne jest zastosowanie kremu ochronnego Vichy, gdyż odsłonięta świeża warstwa naskórka jest wyjątkowo wrażliwa i narażona na uszkodzenia.

 

Co pomaga dłoniom

Naturalnymi substancjami regenerującymi skórę dłoni są witaminy , minerały i olejki naturalne. Skórze dłoni dobrze robi witamina C, witamina D, bursztyn, rumianek, gliceryna, olej lniany itp. Kremy zawierające powyższe składniki zmiękczają, rozjaśniają i wygładzają skórę dłoni.