Płaski brzuch na lato – 3 kroki do szczupłej sylwetki

Sezon urlopowy można uznać za otwarty. Nasze ciała po zimie zostaną brutalnie obnażone i wystawione na widok publiczny. Stańmy do tej nierównej walki z godnością i zamiast nieśmiało przysłaniać się kolorowym, zwiewnym szalem – po prostu zadbajmy o naszą sylwetkę. Im wcześniej, tym lepiej.

 

Punkt wyjścia

Na kształt naszej sylwetki wpływa wysiłek fizyczny, który modeluje mięśnie oraz pomaga spalać zbędne kilogramy. Żeby łatwiej stracić pozostałości po zimie, należy zadbać o zdrową i zbalansowaną dietę. Jest tym skuteczniejsza, im lepiej uregulowane zostały procesy metaboliczne w naszym organizmie.

 

Oczyszczanie

Pierwszy krok do smukłej sylwetki to pozbycie się zgromadzonych toksyn oraz niezdrowych substancji. Nie zawsze zdrowa dieta oraz siedzący tryb życia sprawiają, że nasz organizm magazynuje je w dużych ilościach, które nie są odpowiednio usuwane.

 

Nawadnianie

Olbrzymią rolę w oczyszczaniu organizmu odgrywa ilość przyjmowanych płynów. Pozwalają wypłukać nagromadzone toksyny i zapewnić sprawne funkcjonowanie wszystkich układów: krwionośnego, pokarmowego i nerwowego. Dzięki nim możemy utrzymać balans wodny całego ciała, który pozytywnie wpływa nawet na cerę, nawilżając ją od wewnątrz.

 

Regulacja

Odpowiednia przemiana cukrów i tłuszczów oraz szybki metabolizm to jeden z ważniejszych elementów powodzenia diety. By nasze ciało wróciło do formy i prawidłowego funkcjonowania musimy zadbać o to, by wyregulować działanie wszystkich układów.

 

Dlaczego 3 kroki?

Mądre oczyszczanie, nawodnienie oraz regulacja przemiany materii są konieczne, zanim rozpoczniemy jakąkolwiek dietę. Pomyślmy o tym, niczym o meblowaniu naszego organizmu – przed wprowadzeniem dużych zmian, musimy zrobić porządek w środku.